İHRACAT TEŞVİKLERİ


     İşlerini yurtdışına taşımak isteyen firmalarımıza Ticaret Bakanlığımızca birçok alanda ciddi destek verilmektedir. Markalarını yurtdışında tanıtmak için reklam-tanıtım giderleri, yurtdışına açılan şubelerin kira giderleri bu desteklerin en önemlileridir. Bilişim sektörü, Film sektörü, Sağlık turizmi yapan firmalara da özel destekler verilmektedir. Gelin devletimizin desteği ile ihracat harcamalarınızı %75’e kadar azaltalım.      Öncelikli ülkelerden birinde markanızı tescil ettirecekseniz veya şirketiniz 4, 5 veya 6. bölgelerde faaliyet gösteriyor ise yurtdışı marka tescil başvurularınıza ilave %10 destek uygulanır.

Yıllık Max 50.000$50%


      Yurt dışı seyahatinin ulaşım masrafları, görüşme gerçekleştirdiğin her günün konaklama ve araç kiralama giderlerinin %70`ini geri alırsın.

Yıllık Max 50.000$70%


      4 yıl süresince ve istenilen sayıda ülkede yapacağın katalog bastırma, sosyal medya, dergi, gazete, televizyon reklamları ve pop-up mağazacılık harcamaları için destek alabilirsin. Tanıtımını hedef veya öncelikli ülkelerden birinde yaptıysan veya firmanın merkezi 4, 5, veya 6. teşvik bölgelerinde ise destek oranı %70 oranında olur.

Yıllık Max 250.000$60%


      Dünyanın herhangi bir yerinde kiraladığın ofis, mağaza, showroom, depo veya reyonunun kira giderlerinin önemli bir kısmı Ticaret Bakanlığı tarafından karşılanır. En fazla 25 birimin için, her bir ülke başına 4 yıl boyunca destek alırsın.

Yıllık 120.000$60%


      Devletin belirlemiş olduğu e-ticaret sitesi üyelik ücretlerinin %65’i 8000TL ye kadar desteklenir.

Yıllık Max 8.000TL65%


      Bakanlık koordinasyonunda iş birliği kuruluşunca düzenlenecek sanal fuarlara %60 oranın da faaliyet başına 50000 dolara kadar desteklenir. URGE projeleri kapsamında yapılan sanal fuarlara da %75 oranında destek verilir.

Faaliyet Başına 50.000$60%


      Müşterilerinin talep ettiği ve satışı gerçekleştirmek için zorunlu olan; kalite/can/mal güvenliğine ilişkin belgeleri almaya yönelik giderlerle test/analiz raporlarının giderleri desteklenir.

Yıllık Max 250.000$50%


      Bakanlık tarafından uygun görülen kurum ve kuruluşlardan alınan/yaptırılan pazar araştırması, sektör, ülke, uluslararası mevzuat, veri madenciliği/veri izleme/değerlendirme faaliyetleri, yabancı şirket veya marka odaklı raporlar (mali ve hukuki raporlar dahil) ile yabancı şirket alımlarına yönelik danışmanlık hizmetlerine (mali ve hukuki danışmanlık dahil) ilişkin giderleri, %60 oranında ve yıllık en fazla 200.000 ABD Doları,

Yıllık Max 200.000$60%

© Tüm Hakları Saklıdır.